zamówienia i przetargi

O firmie

Lata doświadczeń i pasji...

Początki działalności gospodarczej naszego przedsiębiorstwa przypadają na 1983 rok. Założyciel firmy Henryk Kordylak rozpoczął w rodzinnej miejscowości Dębianki na Kujawach produkcję drobnowymiarowych elementów prefabrykowanych. Produkcja odbywała się na własnoręcznie wykonanej linii. W 1991 roku jako pierwsi, na wówczas wojewódzkim (włocławskim) rynku, uruchomiliśmy produkcję stropów TERIVA i nadproży L-19, które produkowane są do dnia dzisiejszego. Przez te kilkadziesiąt lat produkcji zostaliśmy liderem w tym segmencie prefabrykacji.

W 1997 roku firmę przejął syn założyciela, Mariusz Kordylak, który wraz z żoną obecnie zarządza całością. W 1997 roku uległa też zmianie dotychczasowa nazwa firmy z „ Zakład Produkcji Usług i Handlu Henryk Kordylak" na „HENKOR" J.M. Kordylak spółka jawna, od pierwszych liter, imienia i nazwiska założyciela. Oprócz zakupu następnej linii do produkcji drobnowymiarowych elementów wibroprasowanych, w latach 1997-2002 powstało kilka hurtowni budowlanych.

W 1994 powstała następna firma wykonawczo-budowlana pod nazwą „Firma Budowlana Mariusz Kordylak", która może się poszczycić wykonaniem między innymi takich inwestycji jak: budowa sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubrańcu, rozbudowa Szkoły Podstawowej w Topólce, budowa kompleksu boisk sportowych w Dębiankach oraz budownictwo rolne i mieszkaniowe.

W 2008 roku Henkor opracował i wdrożył do produkcji wraz z powiązaną rodzinnie firmą EMAG z Ustki, kompletny system kominowy i wentylacyjny pod marką BRATA. W tej chwili jest to jeden z najnowocześniejszych systemów na rynku europejskim, który posiada na dodatek kilka własnych patentów. Obecnie systemy kominowe BRATA sprzedawane są w ponad 400 punktach na terenie całego kraju oraz eksportowane do Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji i Białorusi. Możemy się poszczycić wieloma nagrodami i wyróżnieniami przyznawanymi nam za nasz system kominowy BRATA. Również spółka HENKOR była wielokrotnie wyróżniana i nagradzana w tym kilkakrotnie jako „DIAMENTY FORBES'A".

W 2010 roku właściciele postanowili zdywersyfikować działalność firmy, poprzez stworzenie sprawnie działającego kilkusethektarowego gospodarstwa rolno - leśnego. W 2016 roku spółka uruchomiła produkcję nowoczesnego stropu „VECTOR", zastępującego w dużej mierze przestarzały strop Teriva i kłopotliwe płyty stropowe Filigran. Strop Vector już w pierwszym roku produkcji uzyskał kilka znaczących nagród targowych na czele ze złotym medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich, czy „Hit wystawy XXXVII Dni Otwartych Drzwi" Zarzeczewo.

W 2017 roku planowany jest rozruch jednego z najnowocześniejszego w Polsce zakładu produkującego m.in. całą gamę szlachetnej kostki brukowej i galanterii ogrodowej. Ciągły rozwój byłby niemożliwy bez zaangażowania i doświadczenia naszych pracowników. Wielu pracuje z nami już kilkadziesiąt lat, co świadczy o wspólnym szacunku i zaufaniu. Aktualnie z firmą matką „HENKOR" powiązanych jest 6 spółek i firm działających w branży budowlanej, rolnej i leśnej.

Właściciele skupieni są nie tylko na rozwijaniu i doskonaleniu prowadzonego wspólnie biznesu, ale również mają swoją pasję-misję społeczną. Już od dekady część zysków przeznaczają na gromadzenie i odtwarzanie zabytków polskiej motoryzacji. Dzięki tej działalności są pewni, że zdołają uratować od zapomnienia i zniszczenia część naszej polskiej historii. Pieczołowicie odrestaurowane perełki polskiej motoryzacji są udostępniane szerszej publiczności na przeróżnych imprezach, festynach, targach czy dniach otwartych w hurtowniach budowlanych. W ten sposób powstała kolekcja, którą nazwaliśmy „Kolekcja Kordylak". W zbiorach kolekcji znajduje się obecnie ponad 140 eksponatów, którym stopniowo przywraca się ich dawny blask i pierwotny wygląd.

Nasza aktywność społeczna

Historia w obiektywie

© “HENKOR” J. M. Kordylak sp.j.